Zdravotní židle – jak vybrat ty správné pro skvělé sezení?

posted in: Nezařazené | 0

Trávíte v práci, doma v pracovně či kdekoliv jinde sezením na židli drtivou většinu času? Pak jistě znáte bolesti zad, které z takového sezení vznikají. Sedíte-li většinu času na židli a pracujete, čtete či cokoliv jiného, je důležité výběru židle dát velký důraz.

Nemůžete koupit jen tak nějakou židli. Z běžné židle vás budou bolet záda, budete mít potíže se sezením a řadu dalších problémů. Zdravotní židle je tady pro všechny, kteří tráví na židli většinu svého dne.

Jaké jsou výhody?

Zdravotní židle je vyrobena tak, aby nevytvářela tlak na záda. Napomáhá jejich správnému tvarování, optimálnímu sezení. Díky tomu se u židle nehrbíte, nepředkláníte a tím pádem vás nebudou bolet záda. Zdravotní židle napomáhají zpevňovat zádové svalstvo, prokrvují se nohy, které pak také nebolí. Bolest zad vás nebude zatěžovat, budete soustředěnější, výkonnější. Nehrozí únava a podobně.

Kvalitní materiály

Jelikož je sama zdravotní židle kvalitní, tak je jasné, že bude také vyráběna z materiálů víc než kvalitních. Kvalitní konstrukce bývají z pevného plastu či ocele. Potahová látka je rovněž kvalitní, pevná.

Výplň bývá často ergonomická, někdy se využívá paměťová pěna, kvalitní molitan a podobně. Vaše záda díky tomu budou jako v bavlnce. Navíc, dnes již nemusíte pořizovat zdravotní židle v uniformních barvách, můžete si vybrat z mnoha zářivých barev a potahů.

Tipy pro výběr

Důležitý je účel židle. Jestli na ní budete trávit většinu dne, pak je nutno pořídit si kvalitní zdravotní židli. Taková židle by měla být ergonomická, měla by mít nastavitelné ergonomické opěradlo, pevný a stabilní podsedák, pevný a komfortní mechanismus, područky, které je možno nastavit dle potřeby. Dále i plynový píst, kterým můžete nastavit výšku židle, samobrzdící kolečka. Tyto parametry vám zajistí, že vaše zdravotní židle bude kvalitní a vám se na ní bude skvěle sedět, bez zbytečné bolesti zad!