Na co si dát pozor při výběru židle do kuchyně?

posted in: Nezařazené | 0

Ač v kuchyni netrávíme moc času, tak po pojmem „židle do kuchyně“ se dá představit židle jídelní i barová, typově se jedná o zcela jiné typy.

Židle k baru nepatří ke stolu

Možná to někomu z vás připadá úsměvné, ale existují i nízké barové židle a někteří si je k jídelnímu stolu opravdu dají, což působí jednak komicky ale především nepohodlně. Barová židle totiž často nedisponuje ani opěrátkem, tudíž se zde o nějakém komfortu ani nedá moc mluvit. Ovšem k barovému stolu patří, jinak to ani nejde.

zidle-do-kuchyne

 

Stravujte se pohodlně

Klasická židle, která se mnohdy používá i k jídelnímu stolu, je stále nejoblíbenějším sedacím nábytkem v kuchyni. Židle jako taková má svůj základ už ve středověku, ale její největší rozšíření přišlo v renesanci a v základní podobně figuruje až dodnes. Židle do kuchyně jsou specifické tím, že jsou velmi pohodlné, často omyvatelné a jednoduše přenositelné.

Pak už záleží na vašem interiéru, jaký sedací nábytek se do vaší kuchyně hodí, ale platí, že minimálně bystě měli zachovat barvu, což v dřevěné podobě může být snadné, ovšem mírný problém nastává v odlišných barevných formátech.

Židle by měly být pohodlné a členové rodiny by se na nich měli cítit dobře a příjemně, při sezení by měly kolena svírat úhel 90 stupňů, to zaručí naprostý komfort a tudíž i příjemné stravování.

Kuchyně jako místo setkávání?

U dnešních malých bytů se můžete setkat, že občas je kuchyně i místem pro setkávání rodiny a návštěv, takže i v kuchyni jistě oceníte více míst k sezení. Záleží hodně o nastavení rodiny, my se například v kuchyni s rodinou docela setkáváme v kuchyni, jelikož si rádi užijeme společný nedělní oběd nebo každodenní snídani.

Vybírejte židle do kuchyně v našem katalogu

Sestavili jsme specializovaný katalog, který se zabývá pouze tímto typem sedacího nábytku, dokážeme tak poskytnou mnoho informací o zboží z nejlepších e-shopů na českém internetu.