Jak vyzrát na ergonomické židle? NÁVOD

posted in: Nezařazené | 0

Sedavé zaměstnání dává zabrat a to nejen zádům, krční páteři, hlavě, ale také například nohám. Tyto partie při dlouhém a namáhavém sezení bolí, mohou otékat, což není vůbec příjemné. Navíc, takovéto bolesti a otékání snižují energii a soustředěnost.

Jenže když v práci sedáte, jak to udělat, aby vás již nebolela záda a neotékali vám nohy? Řešením jsou ergonomické židle, které jsou vyráběny speciálně pro kancelářské účely, pro dlouhodobé sezení. Díky správnému držení těla vás již bolesti obtěžovat nebudou.

Co vše přináší?

Ergonomické židle tak nejenže přinesou úlevu od bolesti zad, svalů a hlavy, ale také pomohou zamezit otékání nohou, když dlouhodobě sedíte. Bez bolesti zad se budete na svou práci více soustředit, budete mít více energie.

Navíc ergonomické tvarování napomáhá správnému držení těla, brání skolióze. Je možno na nich sedět dlouhodobě, celou pracovní dobu. Navíc takovéto židle bývají prodyšné, nepohlcují pachy, pro vaši práci jsou tak ideálními pomocníky.

Důležité prvky

Upravitelná výška sedáku, snížit či zvýšit si jeho polohu pro vaši vlastní výšku. Ergonomická židle by taky měla disponovat podpěrkami pro ruce, měly by být měkké a nastavitelné. Zádový opěrák je důležitý, při sezení totiž člověk nejvíce namáhá právě záda, opěrák by měl být nastavitelný, mít možnost pohybu vpřed a vzad.

Opěrka hlavy se běžně nevyužívá, ovšem při aktivním sezení jí oceníte, v záklonu poskytuje oporu krční páteři. Otáčecí mechanismus a kolečka, pohodlně se můžete pohybovat ve své kanceláři a otočný mechanismus šetří trup a zádové svaly.

Kvalita a materiál

Ergonomická židle se vyrábí z kvalitních materiálů, které dopřávají vašim zádům tu pravou oporu a podporu. Jestliže jde o konstrukci, jedná se o kvalitní plast či ocel, potahová látka je rovněž kvalitní, prodyšná a lehká. Výplň ergonomické židle může být různý, kvalitní molitan či paměťová pěna. Vybírat můžete z mnoha barevných provedení a potisků přesně ten, který se vám líbí!