Jak vybrat tu nejlepší kancelářskou židli? Poradíme vám!

posted in: Nezařazené | 0

V kanceláři trávíme snad každý xx hodin týdně. Na naší židli v kanceláři jsme neustále. Denně na ní sedíme i 8 hodin a mnohdy i v kuse. Je až s podivem, že nás dennodenně nebolí záda. Nebo vás bolí?

židle do kanceláře - koženáMáte nejspíše nevhodnou židli, která vašim zádům zrovna nesvědčí. Jak vybrat tu nejlepší kancelářskou židli? Jaké musí mít parametry? Jaké materiály a tvary jsou nejlepší?

Upravitelnost a regulace všeho – TIP

Základem je, aby židle měla upravitelnou výšku sedáku, díky které si můžete změnit vhodnou velikost celé židle. Modernější (a samozřejmě dražší) modely mají i regulovatelný tvar opěrátka, případně podhlavníku.

Zajímavou možností jsou upravitelné područky, které nám pomáhají při práci = dávají odpočinek našim loktům a v konečném důsledku i rukoum, které jsou poměrně zatěžované.

Vzdušný a jednoduchý design

Modernější typy mají polstrovaný sedák (příjemně pohodlný) a síťovaná záda, která jsou vzdušná a přesto vám nabídnou dostatečnou bederní a krční oporu i pro delší sezení.

Jako doplněk mohou mít sedátka například pohupovací mechanismus, díky kterému budete moci dát odpočinek zádům a můžete se příjemně „pohoupat“ jako za mlada na houpací síti.

Materiály, které chcete mít

Moderní kancelářská židleZákladem je syntetická tkanina, která bývá jak na sedáku, tak opěradle či područkách. Má dlouhou životnost a díky „síťové struktuře“ i solidní pevnost. Je také vzdušnější.

Luxusnější kancelářské židle mají čiště kožený potah – jsou reprezentativní, luxusní a odolné. Ale ruku v ruce s tím jde i jejich vyšší cena.

Existují i levnější kusy

Jednodušší modely (které můžete sehnat už levně od tisícovky) nemají moc regulovatelných možností, stejně tak zde často chybí odpočinkový podhlavník, který podpírá krk každého z pracovníků. Mají však nižší těžiště, jsou lehčí na přenášení a samozřejmě jejich nižší cena je také velmi důležitým argumentem pro jejich výběr.

Alternativy existují

Alternativou k těmto židličkám jsou konfereční křesla – nejsou vhodná sice na dlouhodobou práci například u stolu s počítačem, ale můžete si pracovní materiály a notebook vzít na klín a pracovat v jiné poloze.