Dětské židle u dětí podporují zdravá záda i kreativitu

posted in: Nezařazené | 0

Jistě víte, že i děti potřebují sedět, ovšem vybrat dětské židle není tak snadné. Nejenže se potýkáme s tím, co vyžadují potřeby dítěte, ale také s barevnými kombinacemi, materiály a v neposlední řadě se to musí líbit nám i našemu potomkovi. Nemyslíte?

detske-zidle

Dětská vs. běžná židle

Proč kupovat dětskou židli, když děti stejně rostou? Proč nekoupit raději rovnou klasickou židli, která jim vydrží až do studentských let? Odpověď je jednoduchá – zdravá záda a komfort dítěte.

Židle musí být totiž stavěna tak, že nohy jsou v úhlu 90 stupňů, a to platí pro klasické i dětské. Právě tento úhel zaručuje při opření správný a pohodlný sed. Sedací nábytek v tomto určitě nepodceňujte, jelikož je dokázáno, že má u dětí i vliv nejen na jejich záda, ale i pozornost.

Vžijte se do situace, že měříte 180 centimetrů (ano, možná jsme se trefili do někoho, kdo se do takové situace vůbec vžívat nemusí) a sedíte na stoličce, kterou používají pro děti v mateřské škole. A teď vám dají úkol, že zde máte sedět 5 dní v týdnu, každý den dejme tomu 6 hodin. Věřte mi, že to nebude příjemných 6 hodin, na konci týdne budete rádi, že se vrátíte ke „klasické“ variantě. Proto apeluji – když budete chtít ušetřit a koupíte rozměrově běžnou židli, tak dítě bude trpět tak, jak byste trpěli vy, kdybyste užívali tu malou stoličku z mateřské školy.

Kvalita a bezpečí jsou základ

Dětské židle patří do skupiny nábytku, které musí mít několik zásadních parametru, ostatně jako vše v kategorii dětského nábytku. V první řadě by neměl mít ostré hrany, které mohou způsobit poranění; konstrukce by měla být stabilní; materiál by měl být pevný, ale zároveň lehký. To jsou asi základní parametry, podle kterých doporučujeme vybírat. Zkuste židle například z tohoto e-shopu, parametry mají všechny perfektní, design a barva už je jen na vás a vašich potomcích.